Ukończyłem studia dzienne magisterskie na UMCS (fizyka, 2008r.). Praca magisterska z fizyki komputerowej (układy elektronooptyczne). W ramach pracy udało się przeprowadzić podstawowe symulacje soczewki eletrostatycznej pojedynczej (einzel) przy pomocy komercyjengo programu SIMION. Ponadto opanowałem elementy środowiska MATLAB (wykresy, rysowanie, przetwarzanie plików tekstowych).
Przez 3 semestry studiowałem informatykę dzienną na UMCS. Studia te przeplatały się trochę z fizyką. Poznałem trochę algorytmizcję i programowanie w językach Pascal oraz C. Zetknąłęm się z językami C++ oraz Java.
Od 2018 roku pracuję na UMCS na stanowisku inżynieryjno - technicznym. Od 2020 r. zajmuję się rozwijaniem oprogramowania Liebmann które pewnego dnia może być w stanie przeprowadzać obliczenia z zakresu optyki cząstek naładowanych.
Uznałem, że można spróbować pisać ten program w języku C. Wzorowałem się trochę na bibliotece GNU GSL (podobne flagi kompilacji dla gcc). Mimo to jest to projekt możliwe samodzielny.
Trochę interesuję się zastosowaniami metod komputerowych w optyce cząstek naładowanych. Chodzi o badanie ruchu np. elektronów w polach elektrycznych i magnetycznych. Obliczenia takie mogą być przydatne podczas projektowania np. aparatury naukowej lub przemysłowej.
Co prawda elektronika próżniowa jest ostatnio może trochę mniej rozpowszechniona (telewizory albo oscyloskopy przeszły ewolucję), ale w wielu dziedzinach występują powroty do "zapomnianych" technik. Prezentowane oprogramowanie Liebmann jest możliwie proste i trudno, by konkurowało z kodami rozwijanymi od dziesięcioleci przez doświadczone grupy. Mimo to Liebmann ma pewne walory edukacyjne i jest wolnym oprogramowaniem.
my_email = ABCD A == mkulbaka B == @ C == onet D == .pl
Strona nie wykorzystuje ciasteczek ani nie zbiera danych.